9 czerwca 2014

51. Krajowegy Festiwal Polskiej Piosenki w OpoluW dniach 6- 8 czerwca odbył 51. Krajowegy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu zorganizowanego przez radiową Jedynkę, Telewizję Polską oraz gazetę "Super Express".
 Podczas pierwszego dnia 10 artystów walczyło o uznanie widzów w koncercie SuperPremiery. Widzowie w SMS-owym głosowaniu decydowali o wynikach. Premierowym hitem tego roku został utwór "Ostatni raz" w wykonaniu Haliny Mlynkovej. Natomiast zespół Kombi otrzymał nagrodę od radiowej Jedynki. SuperPremierą portalu Onet.pl został utwór "We mgle" Eweliny Lisowskiej. Artystka w nagrodę otrzymała również 100 tys. zł na promocję na łamach Onetu. Utwór "07 zgłoś się" zespołu Piersi został SuperPremierą Super Expressu.

Podczas koncertu "SuperDebiuty z Niemnem - świat nie zginie dzięki nim!" podczas którego debiutanci śpiewali największe przeboje Czesława Niemena zwyciężył Mateusz Ziółko za wykonanie utworu "Wspomnienie". Na festiwalu poznaliśmy laureatów plebiscytu.

Drugiego dnia poznaliśmy laureatów koncertów "SuperJedynki - The SuperOpole of Poland". Widzowie, słuchacze oraz czytelnicy wybierali najlepszych artystów, płyty i hity minionych miesięcy.

SuperJedynki 2014 - zwycięzcy:
• SuperArtystka: Sylwia Grzeszczak
• SuperArtysta: Igor Herbut (LemON)
• SuperZespół: Piersi
• SuperAlbum" "(W)Inna" - Ewa Farna
• SuperPrzebój: "To co nam było" - Red Lips
• SuperJedynka widzów TVP1: Piersi
• SuperShow: Feel
• SuperGwiazda w sieci: Donatan & Cleo - "My Słowianie"
• SuperArtysta bez granic: Margaret
• The SuperOne Of Poland: Maryla Rodowicz

5 komentarze:

Michał m pisze...

Fajnie, że Donatan z Cleo dostali jakaś nagrodę, tak samo Margaret. Coraz mniej podoba mi się muzyka polska dlatego cieszę się, że akurat to co mi się podoba wygrywa. Bo np. zespołu Piersi nie trawię, tak samo nowego albumu Ewy Farnej. Nie oglądałem festiwalu w Opolu w telewizji, ale fajnie, że zrobiłaś takie podsumowanie. :)
http://zyciejestmuzykaaa.blogspot.com

Zuzanna K pisze...

Cieszę się z nagrody Sylwii i Igora, zasłużyli na nie. ;)
Zdecydowanie nie zgadzam się z wygraną Margaret i Piersi.
musicismybestfiend.blogspot.com

eponine sam-barks pisze...

Gratuluję zwycięzcom
u mnie nowa notka /// http://sam-barks.blog.pl/ zapraszam!

Tomek pisze...

brawa dla Sylwii i Ewy! oddalem tez glosy na notowanie
// www.hot-hit-lista.blogspot.com ruszylo glosowanie na HOT-HIT Awards 2014

Meg Versemovie pisze...

Herbut, Feel i Farna. Tak widziałam i było to miłe dla oka. Mimo, że zazwyczaj takich programów nie oglądam, ale akurat ktoś oglądał i się niejako przyłączyłam. Od razu wiedziałam, że Podsiadło nie dostanie w kategorii Herbut'a. Jakoś nie mam nic do człowieka, ale jego piosenki, jak dla mnie przy pozostałych dwóch wykonawcach z tej kategorii leżały. Mimo, że rzadko wiem, kiedy on śpiewa. Farna pięknie wyglądała w czarnej sukni. Błyszczała na tej scenie niesamowicie. I jeszcze te niebieskie szpilki :D

Lista Przebojów

Witam w Muzycznomaniaa

Na blogu znajdziesz dużo nowych hitów, świeże newsy ze świata muzyki i listę przebojów, która ukazuję się raz w tygodniu – w piątek. W każdą niedziele zestawianie najnowszych teledysków ukazujących się w danym tygodniu.

SPIS BLOGÓW MUZYCZNYCH

Popularne Postsy

Przebój 2014

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate

Social Icons

Social Icons

Featured Posts