20 maja 2013

Zwycięzcy Weekendu

\
18 maja odbył się finał 58. Konkurs Piosenki Eurowizji w szwedzkim Malmo (Szwecja)
dzięki ubiegłorocznej wygranej Loreen z piosenką Euphoria. 39 krajów zgłosiło chęć udziału w konkursie, a wycofała się natomiast m.in Polska,  Andora, Czechy i Luksemburg.
W Malmö Arenie posłuchać mogliśmy reprezentantów z 26 krajów. W przerwie na głosowanie, na scenie pojawiła się ubiegłoroczna zwyciężczyni Konkursu.

W tym roku wygrała Dania, którą reprezentowała Emmelie de Forest z utworem „Only Teardrops”, która zdobyła 281 punktów.  Natomist drugie miejsce zajął Azerbejdżan z 234 punktami a trzecia była Ukraina, która otrzymała 214 punktów.
Znany w Polsce zespół Cascada z Niemiec był 21 i również znana Bonnie Tyler w barwach Wielkiej Brytanii zajęła dopiero 19 miejsce.
Poniżej można zobaczyć występ dunki.W sobotę odbył się rónież finał drugiej edycji The Voice of Poland.
Do finału dotarli: Natalia Nykiel, Michał Sobierajski, Dorota Osińska oraz Natalia Sikora. 
Najlpepszym  the Voice decyzją telewidzów została Natalia Sikora.
Natalia Sikora wraz ze Stanisławem Soyką wykonała utwór Tolerancja i przebój zespołu The Animals "House of the Rising Sun".
Jesteśmy znokautowani. Jesteś totalnym zjawiskiem skomentował po jej wystepie Baron.

W końcówce finalu walczyły Dorota Osińska z  Natalia Sikorą, gdzie Natalia wykonała  With A Little Help From My Friends pochodzące z repertuaru The Beatles, a Dorota Jaskółkę uwięzioną Stana Borysa. Ostatecznie, program wygrała Natalia a nagrodę jej wręczyła  Maryla Rodowicz, która ogłosiła, że Sikora wystąpi razem z nią na 50. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

3 komentarze:

Aga pisze...

Szkoda że Cascada była dopier 21 ale piosenkarka z Danii była nawet fajna. Cieszy mnie że The Voice wygrała Natalia Sikora która ma niesamowity głos.

Zuziio pisze...

Musze sięgnąć po album Emmelie.
Będziemy się informować o nowych postach?

Nowa recenzja na http://The-Rockferry.blog.onet.pl (Nneka "No Longer at Ease")

DRAGON pisze...

Nie mogłem obejrzeć :(
mlwdragon.blogspot.com

Lista Przebojów

Witam w Muzycznomaniaa

Na blogu znajdziesz dużo nowych hitów, świeże newsy ze świata muzyki i listę przebojów, która ukazuję się raz w tygodniu – w piątek. W każdą niedziele zestawianie najnowszych teledysków ukazujących się w danym tygodniu.

SPIS BLOGÓW MUZYCZNYCH

Popularne Postsy

Przebój 2014

Blog Archive

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate

Social Icons

Social Icons

Featured Posts