26 grudnia 2013

Podsumowanie 2013 cz.3


Czas na podsumowanie roku przez serwis Yahoo Music, który opublikował zestawienie wygranych i przegranych tej jesieni albumów.
Do wygranych został zaliczony Eminem z albumem 'The Marshall Mathers LP 2.'. Krążek sprzedał się w ponad 1 mln egzemplarzy w ciągu pierwszych dwóch tygodni. To już szósty rok, kiedy raper jest notowany na liście SoundScan Top 10 na koniec roku, ten rekord należy jeszcze tylko do Mariah Carey.Kolejnym artystą jest Miley Cyrus, której album "Bangerz zdobył numer jeden na liście Billboard 200. A wydane single podbiły listy przebojów. Drake może pochwalić się sukcesem gdyż album "Nothing Was The Same" sprzedał się w ponad 1 mln egzemplarzy w pierwszych sześciu tygodni aby stać się w roku najlepiej sprzedającym się albumem hip-hop pobijając tym samym "Magna Carta… Holy Grail" Jaya-Z. Album Katy Perry "Prism" okazał się wielkim sukcesem. Znalazł się na szczycie po sprzedaży 500 kopii w ciągu zaledwie pięciu tygodnie- szybciej niż którykolwiek z poprzednich albumów Perry. Cher "Closer To The Truth" który zadebiutował na miejscu trzecim, stając najwyższej zanotowaną płytą Cher w karierze. Tam spędził trzy z pierwszych czterech tygodni Top 10 Do wygranej została jeszcze zaliczona debiutantka Lorde ze swoim krążkiem "Pure Heroine" oraz One Direction. Ich najnowszy album sprzedał się w ilości dwukrotnie większej niż ostatnie dziełka Katy Perry czy Miley Cyrus. Midnight Memories zakupiono 546 tys. razy.
W zestawieniu przegranych jest Lady Gaga ze swoim krążkiem "ARTPOP" Album sprzedał się w zaledwie 305 kopii egzemplarzy w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Poprzedni album Gagi, "Born This Way" sprzedał 1.285.000 egzemplarzy w pierwszych dwóch tygodniach. Justin Timberlake gdyż krążek "The 20/20 Experience 2 of 2" nie pasuje sukces pierwszej części. Sequel spędził zaledwie trzy tygodnie w Top 10, w porównaniu do 18 tygodni na pierwszym albumie. Nelly z albumem "M.O." zadebiutował na 14 w październiku, ale odpadł Billboard 200 po trzech tygodniach. Wciąż walczący z 1D - The Wanted musiał doznać przegranej bo ich album "Word of Mouth" okazał się klapą. Za przegraną uznano została też Avril Lavinge i jej nowy krążek "Avril Lavinge". Album spędził tylko jeden tydzień w Top 10 a potem wypadł. Ten sam los spotkał Celine Dione, której płyta "Loved Me Back To Life” też po tygodniu odpadł w Top 10.
W podsumowaniu nie znajdziemy nowych albumów Britney Spears i Beyonce ponieważ zestawienie zostało zrobione przed wydaniem ich płyt.

7 komentarze:

Ania pisze...

"Album sprzedał się w zaledwie 305 kopii egzemplarzy w ciągu pierwszych dwóch tygodni." Zabrakło tam chyba tysięcy (305 tys.). Nie dziwię się, że Miley, Eminem i Katy odnieśli sukces tak samo jak płyta Avril okazała się być kiepska.

Pozdrawiam, NAMUZOWANI.blog.onet.pl

Michał m pisze...

Nie cierpię Miley Cyrus, więc wcale nie cieszy mnie jej sukces, ale pewnie niedługo odpadnie ze świata muzyki. Teraz musiałaby chyba przebiec nago kilka ulic Nowego Jorku, żeby ponownie zaszokować. Poziom podtrzymuje Eminem. Lady Gaga powoli słabnie, nie ma pomysłu na piosenki i chyba wyłożyła już wszystkie karty albo niedługo wyłoży i całkowicie opadnie. Lorde to bardzo przyjemna wokalistka i mam nadzieję, że się utrzyma, co do Katy to jest to jej najlepsza i najciekawsza płyta, więc zasłużone wysokie miejsce. Szkoda mi trochę Avril. http://zyciejestmuzykaaa.blogspot.com/

galeria bloga sam-barks pisze...

Szkoda, że album Avril nie utrzymał się. Nie był najlepszy, ale tragiczny też nie był. Nie ma tam moich ulubionych płyt z tego roku :)
u mnie nowa notka //// http://sam-barks.blog.pl/ zapraszam!

Zuziio pisze...

Podsumowanie 2013 roku: najlepsze płyty cz. 2 na http://The-Rockferry.blog.onet.pl

Szafira pisze...

Ja się wzięłam za "Pure Heroine" Lorde i jestem mile zaskoczona. I łącze się w bólu z Lady GaGą... :). U mnie nowa notka, zapraszam i pozdrawiam :)

DRAGON pisze...

Bardzo fajne podsumowanie, muszę przeczytać pozostałe :) W tym roku udało mi się kupić parę polskich płyt, a zagraniczne zostają na przyszły rok, więc do niektórych dopisz 1 egzemplarz plus :D
mlwdragon.blogspot.com
historiaadam.blogspot.com

Zuzanna K pisze...

Cieszy mnie wynik 1D i Katy Perry, a Lady Gaga trochę mnie zawiodła. ;c
musicismybestfiend.blogspot.com

Lista Przebojów

Witam w Muzycznomaniaa

Na blogu znajdziesz dużo nowych hitów, świeże newsy ze świata muzyki i listę przebojów, która ukazuję się raz w tygodniu – w piątek. W każdą niedziele zestawianie najnowszych teledysków ukazujących się w danym tygodniu.

SPIS BLOGÓW MUZYCZNYCH

Popularne Postsy

Przebój 2014

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate

Social Icons

Social Icons

Featured Posts